Listopad '11

Wizyta Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bogdan Zdrojewski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wizytował budowę. Pan Minister zapoznał się z zaawansowaniem prac, a także rozmawiał z Zarządem Fundacji o potrzebach i możliwościami finansowanie kolejnego etapu, którego celem jest ponowne otwarcie Muzeum XX Czartoryskich w Krakowie.

Adam Karol Czartoryski wraz z małżonką Josette Czartoryski po raz kolejny odwiedzili plac budowy i zapoznali się postępem prac. Na placu budowy gościł również Stein Inge Nesvag (Counsellor Norway/EEA Grants) Radca Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce.

Generalny wykonawca kontynuował prace remontowo-budowlane m.in. montaż stalowej konstrukcji dachu od strony ulicy Pijarskiej, montaż pokrycia dachu z blachy miedzianej, zbrojenie i betonowanie szybów wind. Uruchomiono nową kotłownię. Dokonano odbioru końcowego prac konserwatorskich dotyczących elewacji zewnętrznych i dziedzińca prowadzonych przez firmę Rachtan Art Restauro, która wykonała również powłokę antygraffiti na elewacji zewnętrznej Pałacu.
Firma Mazur Kolor zakończyła prace konserwatorskie i modernizacyjne przy stolarce okiennej na dziedzińcu, które zostały komisyjnie odebrane.