Władze Fundacji

 

Fundator i Prezydent Rady Fundacji:
Adam Karol Czartoryski Borbon


Rada Fundacji:

  • Josette Naime Calil Czartoryski Borbon
  • Tamara Laura Czartoryski
  • Michał Sobański
  • Kasper Krasicki

Zarząd Fundacji:

  • Jan Lubomirski - Lanckoroński
  • Maciej Radziwiłł

Jan Lubomirski - Lanckoroński, urodzony w  1978 roku.

Wykształcenie: Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po aplikacji został radcą prawnym. Naukę kontynuował za granicą, w London School of Economics oraz University of Navarra w Barcelonie we współpracy z Uniwersytetem Harvarda, gdzie ukończył Advanced Management Program (AMP). Kształcił się również w zawodzie doradcy i maklera giełdowego oraz zarządcy nieruchomości. Płynnie zna języki niemiecki, angielski, włoski, francuski i rosyjski.

Pierwszą spółkę założył w czasie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wieloaspektowe doświadczenia zdobywał zarządzając kompleksem nieruchomości miejskich w Krakowie, następnie przy projektowaniu osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Pracował w kancelariach Dewey & Ballantine, w City w Londynie, dla Wierciński, Kwieciński, Baehr, i Wardyński i Wspólnicy

Obecnie Prezes Grupy Landeskrone i Fundacji Książąt Lubomirskich, która czynnie wspiera i angażuje się w przedsięwzięcia związane z historią,  inicjatywami młodzieżowymi, rozwojem polskiej sztuki, nauki, oraz  projektami medycznymi  i edukacyjnymi. Należy do wielu organizacji kulturalnych i dobroczynnych, takich jak Polski Związek Ziemiański.

Jan Lubomirski - Lanckoroński jest również, z nadania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członkiem Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Maciej Radziwiłł, urodzony w 1961 roku.


Wykształcenie: absolwent wydziału socjologii i filozofii UW, absolwent wydziału zarządzania UW, posiada tytuł MBA uniwesytetu Illionoi w Urbana-Champain.


W latach 1980-tych pracownik naukowy UW, działacz opozycji demokratycznej.


W latach 1990 dyrektor ds analiz finansowych w banku Credit Suisse potem Union Bank of Switzerland. Potem Wieloletni prezes spółki Trakcja PRKII SA, członek wielu rad nadzorczych, udziałowiec kilku spółek z sektora energii odnawialnej, rolnictwa, przetwórstwa żywności i drewna, elektroniki, nieruchomości i uslug.

Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla demokracji w Polsce.